język angielski

„One language sets you in a corridor for life.
Two languages open every door along the way.”
(F. Smith)

Kiedy miałam 6 lat poznałam Mirandę – moją kuzynkę z USA. Przyleciała wtedy po raz pierwszy do Polski na wakacje, które miała spędzić u swojej babci. Jej obecność była dla mnie czymś niezwykłym, innym światem! Rozmawiałyśmy po polsku, ale gdy słyszałam jak Miranda czasem przechodziła na angielski, czułam, że to musi być super mówić raz po polsku, raz po angielsku. 

Kiedy w szkole podstawowej usłyszałam o możliwości uczenia się angielskiego dodatkowo, po lekcjach, pobiegłam do domu i powiedziałam rodzicom, że KONIECZNIE MUSZĄ MNIE ZAPISAĆ. Całe szczęście nie oponowali 🙂 I tak to się zaczęło 🙂

W międzyczasie uczyłam się angielskiego na kursach językowych, w liceum, potem zaczęłam studiować filologię angielską na KUL, zdobyłam też dyplom CELTA. Od czasów studenckich uczę – najpierw w przedszkolu (tak tak, uczyłam małe dzieci angielskiego i to było bardzo słodkie, ale też męczące), udzielałam korepetycji, uczyłam w szkołach państwowych i językowych w Polsce i za granicą (w Wielkiej Brytanii i w Hiszpanii), na zagranicznych kursach językowych. Obecnie pracuję w szkole średniej, a także prowadzę swoje mini-studio angielskiego online, gdzie pracuję z młodzieżą i dorosłymi. 

Pomagam nastolatkom przygotować się do matury, a dorosłym towarzyszę w usystematyzowaniu wiedzy, przełamaniu blokady językowej i rozgadaniu się po angielsku.

JAK PRACUJĘ?

Pracuję z młodzieżą licealną i dorosłymi.

Oferuję kursy (pakiety zajęć) maturalne, konwersacyjne, ogólne i systematyzujące gramatykę. Jeśli nie potrzebujesz dłuższego, bardziej rozbudowanego kursu, możesz zgłosić się na konsultacje (np. przed wyjazdem na wakacje czy rozmową kwalifikacyjną).

Pracuję metodą odwróconej klasy (flipped classroom), co oznacza, że przed zajęciami przesyłam materiał do przeczytania/ obejrzenia/ powtórzenia/ opracowania, a na lekcji skupiamy się na aktywnym użyciu języka, jest dużo mówienia już od pierwszych zajęć.

Znajomość angielskiego to możliwość zdobywania wiedzy o świecie. Podczas zajęć korzystam z ciekawych, autentycznych materiałów, a moje lekcje to rozwój nie tylko językowy, ale też szansa na dowiedzenie się ciekawych informacji. Język to narzędzie komunikacyjne, dlatego moje kursy to bardzo, bardzo dużo mówienia.

Podczas zajęć pokazuję, jak się uczyć zgodnie z tym, co lubi mózg, a po każdych zajęciach proponuję Ci zadanie domowe (czasem też proszę Ciebie o wymyślenie dla siebie takiej “pracy domowej”). Pokazuję też narzędzia, z których możesz korzystać samodzielnie. Oczekuję przygotowania na kolejne zajęcia 🙂 Regularne powtórki są niezbędnym elementem efektywnej nauki.

Moje lekcje to nie jest luźna rozmowa lecz plan, kierunek i cele – wyznaczane w dużej mierze przez Ciebie. Jeśli chcesz sprawdzić jak to wygląda – odezwij się do mnie i umów na konsultację!

opinie Klientów

Bardzo polecam zajęcia z Anią! Zajęcia są ciekawe, zawsze dobrze przygotowane i w super atmosferze Zależało mi poprawie mówienia i na tym się skupiłyśmy. Ania pomogła mi pokonać moją wewnętrzną barierę i teraz czuję się o wiele wiele pewniej

Ola

Serdecznie polecam zajęcia u Ani! Od ponad roku chodzę na konwersacje językowe. Zapisałam się na zajęcia, aby poskromić strach przed mówieniem po angielsku i dzięki lekcjom moja płynność językowa się znacząco poprawiła, a strachu w zasadzie już nie ma . Co tydzień rozmawiamy na różne tematy, dzięki czemu jestem w stanie się wypowiedzieć po angielsku na coraz większą liczbę tematów. Na zajęcia chodzę z przyjemnością, bo są ciekawe i interaktywne, a mój zasób słownictwa cały czas się zwiększa. Zajęcia są warte każdej złotówki i polecam je każdemu! 

Ela

Anna była moim pierwszym pracownikiem i prawdopodobnie najlepszym, jaki kiedykolwiek miałem. Anna była zawsze na czas, intensywnie pracowała nad rozwojem programu nauczania, a także rozwojem osobistej kariery. Zawsze stara się być lepsza. Gorąco polecam Annę jako nauczyciela języka angielskiego!

Steve Nickodemski, Mobile English Spain

Nie miałyśmy okazji się poznać osobiście ale z maili i relacji Córek wiem, że jest Pani przesympatyczną osobą i wspaniałym pedagogiem. Serdecznie Pani dziękuję za czas i uwagę poświęcony moim córkom. Bardzo doceniam że nie bez znaczenia była dla Pani kondycja psychiczna M. w ostatnim czasie. Miałyśmy szczęście, że trafiłyśmy na tak fajną osobę. Szczerze polecam zajęcia z Panią każdemu!

Mama M. i O., Your Content Goes Here